Magamistuba

Olete te tähele pannud, kui palju te tegelikult magamistoas aega veedate? Olgugi et enamuse oma ajast on magamistuba pime ning paljudel juhtudel ka mõnusalt vaikne, veedame me me siiski märkimisväärse osa oma kodus oleku ajast just magamistoas.

Enne kui magamistuppa garderoobi tellima hakkate, tasuks kindlasti läbi mõelda kõik võimalikud nüansid, mida sa garderoobikapilt ootad. Eelistada tuleks pigem kapi funktsionaalsust disainile, sest kui asjad lihtsalt ei mahu Teie ilusa disainiga garderoobikappi, siis tuletab garderoobikapp seda Teile edaspidiselt igal hommikul ning õhtul ise meelde.

Et luua magamistuppa õdus ja mugav keskkond, on oluline, et lisaks tema välimusele, liiguks kõik garderoobi liikuvad osad vabalt ning vahetult, ilma suurema müra ja kriginata. Hea oleks kui garderoobi-kapp sulanduks toa interjööriga.

Kindlasti tasuks garderoobi-kappi luues mõelda ka oma partneri soovide ning vajadustega.

Lastetuppa mööblit planeerida on ääretult keeruline. Peab ju laps end oma toas tundma turvaliselt ja mis põhiline, vabalt. Lastetoa mööbel ei tohiks piirata lapse lennukaid mõtteid ega inspiratsiooni.
Kindlasti peaks lastetuppa mööblit valides arvestama selle vastupidavuse, funktsionaalsuse ning ergonoomilisusega. Erilist tähelepanu tuleks pöörata mööbli turvalisusele, seda eriti väikelaste puhul.

Eriti algus-aastatel, kui kasvab laps üllatava kiirusega, ei maksaks lastetoamööblit planeerides seada endale lühikesi eesmärke. Ei maksaks mööblilahendust planeerida üheks-kaheks aastaks, vaid mõelda lahenduste peale, mis toimiks ka kolme, nelja ning ka viie aasta pärast.

Kui tegemist on juba suurema, kooliealise lapsega, siis tasuks kindlasti kaasata ka laps lastetoa kujundamisse. Nii saab laps tuba rohkem just enda ära nägemise järgi sättida, mis annab ka eelduse, et ta seal end ka hiljem õnnelikumana tunneb.

Hästi planeeritud lastetoas on lastel hea ja mugav olla.

Asjata ei öelda, et köök on kodu süda. Ei olda ju üheski teises kohas nii palju koos kui köögis. Seetõttu loemegi köögi projekteerimist ning paigaldamist suureks ja oluliseks otsuseks, mida ei tasuks teha kiirustades. Kuhu tulevad sahtlid, kuhu kapid? Aga pliit? Kuhu paneme potid-pannid ning kui suur peaks olema prügikast? On väga palju olulisi küsimusi, mida tead ja soovid esitada, kuid samapalju on ka neid, mille peale ei oska esimese hetkega mõeldagi. Siinkohal tulevadki appi meie konsultandid, kellega koostöös saad oma uue köögi panna paika algusest lõpuni.

Üks korralik ja hästi läbi mõeldud garderoob on iga koduomaniku unistus.

Juba ainuüksi mõte, et sul on eraldi tuba mille seinu katavad vaid riiulisüsteemid ja riidepuud ning mis ongi mõeldud vaid Sinu riietele, tundub siiani paljudele pelga unistusena. Üks korralik garderoob-tuba mahutab vaevata kõik Sinu riided ja hobiks tarviliku, olgu Sinu hobiks siis ratsutamine, maalimine või disc-golf.

Kahjuks pole Meid kõiki eraldiseisva tervet garderoobi mahutava toaga õnnistatud. Seepärast ongi Koduluksil pakkuda ka kompaktseid ja efektiivseid, magamistuba optimaalsemat ära kasutamist lubavaid, seina- ning nurga-garderoobe.

Garderoobi tellimisel tuleks ennekõike tähelepanu pöörata kasutatava pinna süsteemsele ja organiseeritud ära kasutamisele. Hästi läbi mõeldud garderoob mahutab oluliselt rohkem kui sa isegi arvata oskad.

Astudes üle läve, on esik esimeseks vahetuks kontaktiks Sinu koduga. Esik annab aimu, missugused inimesed antud kodus elavad. On nad sportlikud või tegelevad hoopis muusikaga. Kas pere on pigem kodukeskne või vastupidi, vägagi sotsiaalse eluviisiga. Peetakse kodus koduloomi või jooksevad tuppa ja toast välja hoopis lapsed.

Esikusse kappi valides, tuleks ennekõike mõelda selle funktsionaalsusele. Esikukappi peab mahtuma kogu käesoleva hooaja garderoob ja parem oleks kui mahuks veidi enamgi kui sesoonsed rõivad. Küsimus pole ju pelgalt kõikide palitute, jopede, pintsakute, mütside, kübarate ja sallide kappi ära mahtumises, vaid ka nende garderoobist kätte saamises. See kõik peaks toimuma hõlpsalt, ilma suurema kisa ja kärata.

Muidugi mängib garderoobi puhul olulist rolli ka see, kas tegu on korteri, maja või suvilaga. Näiteks tüüpkorterites on esikud tihtilugu küllaltki pisikesed, samas kui vanas talumajas hõivab eesruum enda alla terve toa. Pisikest esikut annab visuaalselt suurendada näiteks peegelustega, samas kui suuremas esikus tasuks peegel paigaldada eraldi seina.

Öeldakse, et esik on kodu visiitkaart!

Elutuba on kodu süda. Elutoas viibime me ärkvel olles põhilise osa oma kodus olemise ajast. Elutuba planeerides ei maksa prioriteediks seada selle esinduslikkust, pigem peaks pühenduma selle õdususele, mugavusele, soojusele kui ka hubasusele.

Elutuba peaks pigem olema hästi läbi mõeldud ning tasakaalustatud kants, kus igal pereliikmel on hea olla. Mööbel olgu pigem lihtne. Heledad toonid annavad ruumile avarust. Kinnised pinnad teevad ruumi pisemaks, avatud riiulid ja kapid vastupidi, avardavad ruumi.

Kindlasti tasuks elutuba planeerides arvestada terve perekonna soovide ja vajadustega. Ära ei tasuks peljata ka Meie spetsialistide mõtteid ning ideid.